Modi -SE
Globe LED Lighting with Sensor/Battery Backup
| Body | ABS Body |
| Optical Cover | Opal PC Cover |
| Driver | 3N |
| LED Chip | Samsung, Osram, Seoul |
| Input Voltage | 220-240V/AC 50-60Hz |
| Operating Temperature | -10°C ~ +40°C |
| CRI | CRI > 80 |
| Protection Class | IP65 |
| Motion Sensor | Light and Distance Adjustable |
| Emergency Lighting Duration | 1 Hour |
| Battery and Charging Time | 3.6V – 2000mAh Li-Ion / 24 Hours |
| Options | Color Temperature: 3000K / 4000K / 6500K Body Color Options: White / Black |
Technical Specifications
| Product Code | Power (W) | Fixture Lumen (lm) | Color Temperature (K) | Fixture Efficiency (lm/W) | Dimensions (LxWxH) | Pieces per Carton | Carton Dimensions (LxWxH) | Carton Weight |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LGL30 | 18 W | 1.500 | 3000/4000/6500 | 90 lm/W | 280x90 mm | - | - | - |
*3N reserves the right to make changes without prior notice if deemed necessary.
*Technical data has a ±10% tolerance.
Contact Form
Feel free to contact us for your questions and requests. We will get back to you as soon as possible.






















