Ases
Projector LED Lighting
| Body | Aluminum Body / RAL7016 |
| Optical Cover | Tempered Glass |
| Driver | DOB |
| LED Chip | Samsung, Osram |
| Supply Voltage | 220-240V/AC 50-60Hz |
| Operating Temperature | -10°C ~ +40°C |
| CRI | CRI > 80 |
| Protection Class | IP65 |
| Impact Resistance Class | IK09 |
| Options | Color Temperature: 3000K / 4000K / 6500K |










Technical Specifications
| Product Code | Power (W) | Luminaire Lumen (lm) | Color Temperature (K) | Luminaire Efficiency (lm/W) | Dimensions (LxWxH) | Pieces per Box | Box Dimensions (LxWxH) | Box Weight |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LPR10 | 50 W | 5.000 | 3000/4000/6500 | 100 lm/W | 230x176x29 mm | 1 | 234.4x231.4x32.4 mm | 1 kg |
| LPR10 | 100 W | 10.000 | 3000/4000/6500 | 100 lm/W | 301x227x33 mm | 1 | 318.4x280.4x51.4 mm | 1.75 kg |
| LPR10 | 150 W | 15.000 | 3000/4000/6500 | 100 lm/W | 346x256x34 mm | 1 | 355.4x331.4x53.4 mm | 2.50 kg |
*3N reserves the right to make changes without prior notice.
*Technical data have ±10% tolerance.
Contact Form
Feel free to contact us for your questions and requests. We will get back to you as soon as possible.














